Matematiğin önemi üzerine çok fazla söz söylemeye gerek yok. Okul hayatının ilk yılları ile başlayan bu serüven hayatımızın sonuna kadar devam ediyor. Akademik hayatta başarının anahtarı matematiktir. Bununla birlikte hangi işle meşgul olursanız olun matematiksel düşünmek karşılaşılan sorunlara en az çaba ile en doğru çözüme ulaşmak açısından çok önemlidir.

Matematik çok kolay bir derstir demeyi çok isterdik ama maalesef değil. Bunun sebebi matematiğin bir dersten çok bir düşünce sistemi olması. Ezbere dayalı bir eğitim sistemiyle matematikte başarılı olmak mümkün değildir. Bir düşünce sistemini ezberlemek diye bir şey söz konusu olamaz. Yapılması gereken matematiğin temel dinamiklerini öğrenmektir. Bu temel kavramları öğretmek ise her kişi için ayrı bir metod gerektirir. Her bir kişi farklı bir düşünme biçimidir ve matematiksel çalışma için farklı bir yol izlenmelidir.

“Matematik düzen, simetri ve limitleri ortaya koyar ve bunlar güzelliğin en muhteşem formlarıdır.”

Aristotles

Kursumuzda verilen matematik dersleri

Kurs merkezimizde verilen matematik dersleri genel olarak şunlardır;

  • İlk öğretim öğrencileri için matematik kursları
  • LGS ‘ye (MEB liseye geçiş sınavı) hazırlık için matematik kursları
  • Lise öğrencileri için matematik kursları
  • TYT ve AYT (Ösym üniversiteye geçiş sınavları) sınavlarına hazırlık için matematik kursları
  • Her seviye için bire bir matematik dersleri

Bunun dışında kursumuzda modüler matematik dersleri verilmektedir. Sadece anlamakta zorlandığınız bir konu üzerine ders alabilirsiniz.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial