Zorunlu İlk Yardım Eğitimi (16 saat)


Sağlık Bakanlığı 2004 yılının Mart ayında yayınlamış olduğu bir yönetmelik ile ülkemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren özel ve resmi tüm işletmelerin, çalışanlarının belirli bir bölümünün 16 saatlik Temel İlkyardım Eğitimi almasını zorunlu hale gelmiştir. Bu eğitimler her ilin il sağlık müdürlüğünden eğitim verme yetkisini almış kurumlar tarafından verilmektedir.

Toplam 16 saat olan eğitim 2 gün 8’er saat veya 4 gün 4’er saat olarak verilebilmektedir. Eğitimler en az 8 en fazla 20 katılımcının katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim sonunda eğitime katılan kişilerin adına sertifika ve kimlik kartları düzenlenmektedir. Kurs ücretleri her ilin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlükleri tarafından belirlenmektedir. Müdürlüklerin belirlediği alt ve üst limitlerin dışında herhangi bir ücret söz konusu değildir.

Eğitimler, eğitim alacak firmaların kendi eğitim salonlarında verilebildiği gibi, firmamızın eğitim merkezlerinde de verilebilmektedir.

Refresh Eğitimi

Refresh eğitiminin süresi 4 saattir ve kurumumuz tarafından, eğitim alan firmalara ücretsiz verilmektedir. Eğitim yeri, eğitimi alacak kurumun kendi salonlarında yapılabileceği gibi kendi eğitim merkezlerimizde de gerçekleştirilebilmektedir.

Sertifika Güncelleme Eğitimi

Güncelleme eğitimleri 3 yıllık belge geçerlilik süresi dolmuş kursiyerlerin almaları gerekli olan 8 saatlik zorunlu eğitimlerdir. Bu eğitimlerden sonra il sağlık müdürlükleri tarafından yapılan sınavlarda başarılı olan kursiyerlerin sertifika süreleri 3 yıl süre ile uzatılır.

Eğitim yeri, eğitimi alacak kurumun kendi salonlarında yapılabileceği gibi kendi eğitim merkezlerimizde de gerçekleştirilebilmektedir.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial